Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Paulus PP. VI
Sacerdotalis caelibatus

IntraText CT - Text

  • Pirmoji dalis
    • I. ŠVENTOJO CELIBATO PAGRINDIMAS
      • ESCHATOLOGINE CELIBATO REIKŠME
Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

ESCHATOLOGINĖ CELIBATO REIKŠMĖ

Dievo karalystės troškimas

33. Dievo karalystė, kuri ne šio pasaulio (Jn 18, 36), slėpiningu būdu jau dabar yra žemėje; ji pasieks savo atbaigą atėjus Viešpačiui (16). Bažnyčia yra šios Karalystės ūglis ir pradžia žemėje. Palengva, bet tikrai augdama, ji laukia tos Karalystės atbaigos ir visa širdimi viliasi bei trokšta susijungti garbėje su savo Karaliumi (17).

Keliaujanti Dievo tauta eina per istoriją į savo tikrąją tėvynę (Fil 3, 20), kur pilnatviškai pasirodys atpirktųjų dieviškoji sūnystė (1 Jn 3, 2) ir galutinai suspindės tikrasis Dievo Avinėlio Sužadėtinės grožis (18).

Celibatas kaip dangiškųjų gėrybių ženklas

34. Mūsų Viešpats ir Mokytojas yra sakęs: „Prisikėlę nei ves, nei tekės, bet bus kaip Dievo angelai danguje” (Mt 22, 30). Žmogaus pasaulyje, taip paskendusiame žemiškuose rūpesčiuose ir taip dažnai valdomame kūno geismų (plg. 1 Jn 3, 2), brangi dieviškoji tobulo susilaikymo dėl Dangaus karalystės dovana yraypatingas dangiškųjų gėrybių ženklas” (19); ji žymi paskutinį išganymo istorijos laiką (plg. 1 Kor 7, 2931) žemėje bei naujojo pasaulio atėjimą ir tartum užbėga akių Karalystės atbaigai, teigdama aukščiausiąsias vertybes, vieną dieną suspindėsiančias visuose Dievo vaikuose. Tad ji yra Dievo tautos būtinų pastangų siekiant savo žemiškosios kelionės galutinio tikslo liudijimas ir sykiu kvietimas visiems pakelti akis į dangų, kur Kristus sėdi Dievo dešinėje, ir kur mūsų gyvenimas su Kristumi paslėptas Dieve iki to momento, kai šlovingai pasirodys su Kristumi (Kol 3, 17).
 
16) Pastoracinė konstitucija Gaudium et spes, 39.


17) Dogminė konstitucija Lumen gentium, 5.


18) Ten pat, 48.


19) Vatikano II Susirinkimas. Dekretas Perfectae caritatis, 12.

Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by Èulogos SpA - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License