Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Pius PP. XI
Mit Brennender Sorge

IntraText CT - Text

  • Uvod
Previous - Next

Click here to show the links to concordance

Ctihodným bratom pozdrav a apoštolské požehnanie!

S úzkostlivou starosťou a s čoraz väčším znepokojením už dlhší čas pozorujeme utrpenie Cirkvi, vzrastajúci útlak mnohých zmýšľaním aj konaním verných vyznávačov viery v krajine a v národe, ktorému kedysi svetlo a radostnú zvesť o Kristovi a o Božej ríši priniesol svätý Bonifác.
Túto našu starosť neumenšili ani správy, ktoré nám pravdivo a ako svoju povinnosť podali zástupcovia najctihodnejšieho biskupského zboru pri svojej návšteve u nás, keď sme pre chorobu nemohli opustiť lôžko. Povedali nám veľa radostného a povznášajúceho o vyznávačskom boji svojich veriacich, ale pri všetkej láske k národu a vlasti a pri všetkej snahe o objektívny úsudok nemohli zamlčať ani nekonečne veľa trpkých a zlých skúseností. Keď sme si vypočuli ich výklad, mohli sme len vrúcne poďakovať Bohu a s apoštolom lásky povedať: "Nemám väčšej radosti, ako keď počujem, že moje deti žijú v pravde."1 Otvorenosť, akú vyžaduje náš zodpovedný apoštolský úrad, a pevná vôľa ukázať vám a celému kresťanskému svetu skutočnosť v celej jej vážnosti nám kážu dodať: Väčšiu starosť, trpkejší pastiersky bôľ nemáme, ako keď počujeme: mnohí opúšťajú cestu pravdy. ."21 3 Jn, 4.


2 Porov. 2 Pt 2,2.

Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by Èulogos SpA - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License