Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Bible of Kralice

IntraText CT - Text

  • Exodus
    • Kniha Exodus 38
Previous - Next

Click here to show the links to concordance

Kniha Exodus 38

Oltár zápalu, 8. umyvadlo, 9. sín, 21. a summa základu na stánek.

delal také oltár k zápalu z dríví setim, peti loket zdélí a peti loket zšírí, ctverhraný, a trí loket zvýší.

2 A zdelal mu rohy na ctyrech úhlech jeho; z neho byli rohové jeho, a obložil jej medí.

3 Nadelal také všelijakých nádob k oltári, hrncu a lopat, a kotlíku a vidlicek, a nádob jeho k uhlí; všecka nádobí jeho udelal medená.

4 Udelal k oltári i rošt mrežovaný, medený, pod okolkem oltáre dole, až do prostred neho.

5 A slil ctyri kruhy na ctyrech krajích k roštu medenému, v nichž by sochorové bývali.

6 Sochory pak udelal z dríví setim a obložil je medí.

7 A uvlékl ty sochory do tech kruhu po obou stranách oltáre k nošení jeho na nich; prázdný z prken udelal jej.

8 Udelal též umyvadlo medené, a podstavek jeho medený z zrcadel houfne pricházejících žen, kteréž pricházely ke dverím stánku úmluvy.

9 Udelal také sín k strane polední; koltry ockovaté síne té z bílého hedbáví presukovaného na sto loket,

10 Sloupu jejich dvadceti, a k nim podstavku dvadceti z medi, háky na sloupích, a prepásaní jejich z stríbra.

11 Tolikéž k strane pulnocní koltry na sto loket, sloupu k nim dvadceti a podstavku jejich dvadceti z medi, háky na sloupích a prepásaní jejich z stríbra.

12 K strane pak západní koltry ockovaté na padesáte loket, sloupu k nim deset a podstavku jejich deset, háky na sloupích a prepásaní jejich z stríbra.

13 A v strane prední na východ padesáti loktu,

14 Koltry ockovaté patnácti loktu byly pri strane jedné, sloupové k nim tri, a podstavkové jejich tri.

15 A k strane druhé, u brány síne té, jakž tam, tak tuto, koltry ockovaté patnácti loktu, sloupové k nim tri a podstavkové jejich tri.

16 Všecky koltry síne vukol ockovaté z bílého hedbáví presukovaného.

17 Podstavkové pak sloupu z medi, hákové na sloupích a prepásaní jich z stríbra, a obložení makovic jejich z stríbra; všickni také sloupové síne prepásáni byli stríbrem.

18 Zastrení pak brány sínce dílem krumpérským z postavce modrého a šarlatu, a cervce dvakrát barveného a hedbáví bílého presukovaného; dlouhost jeho dvadceti loktu, výsost pak šírky peti loktu, jako i jiných koltr síne ockovatých.

19 A sloupové k ní ctyri a podstavkové jejich ctyri z medi, hákové jejich stríbrní, a obložení makovic jejich a prepásaní jejich z stríbra.

20 Všickni pak kolíkové príbytku a síne vukol byli z medi.

21 Tyto jsou veci vyctené k príbytku, príbytku svedectví, kteréž jsou vycteny podlé rozkázaní Mojžíšova, skrze Itamara, syna Arona kneze, k službe Levítu.

22 A Bezeleel, syn Uri, syna Hur, z pokolení Juda, udelal všecky tyto veci, kteréž prikázal Hospodin Mojžíšovi;

23 A s ním Aholiab, syn Achisamechuv z pokolení Dan, tesar a vtipný remeslník, a krumpér na modrém postavci a šarlatu, a cervci dvakrát barveném a kmentu.

24 Všeho zlata vynaloženého na samo dílo, na všecko dílo svatyne, (bylo pak zlato obetované), devet a dvadceti centnéru, a sedm set tridceti lotu podlé váhy svatyne.

25 Stríbra pak od tech, jenž náležejí ku poctu shromáždení, sto centnéru, a tisíc sedm set sedmdesáte pet lotu podlé váhy svatyne.

26 Pul lotu z každé hlavy podlé váhy svatyne, ode všech jdoucích v pocet od dvadcíti let a výše, jichž bylo šestkrát sto tisíc, tri tisíce pet set a padesáte.

27 A bylo sto centnéru stríbra k slévání podstavku svatyne a podstavku opony; sto podstavku ze sta centnéru, centnér do podstavku.

28 A z tisíce sedmi set sedmdesáti peti lotu udelal háky na sloupy, a obložil makovice jejich a prepásal je.

29 Medi pak obetované bylo sedmdesáte centnéru a dva tisíce a ctyri sta lotu.

30 A udelal z ní podstavky ke dverum stánku svedectví a oltár medený, a rošt medený k nemu, a všecky nádoby oltáre,

31 A podstavky síne vukol a podstavky brány síne, všecky také kolíky príbytku a všecky kolíky sínce vukol.

 




Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by EuloTech SRL - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License