Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Ady Endre
Ady Endre összes prózai muve. 2

IntraText CT - Text

  • 1. KÖTET ÚJSÁGCIKKEK 1897. szeptember 26.-1901. május 8.
    • 429. SZÍNÉSZEINK NYÍREGYHÁZÁN
Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

429. SZÍNÉSZEINK NYÍREGYHÁZÁN

A debreceni színtársulat szerencsés auspiciumok mellett kezdte meg Nyíregyházán mûködését. A Bessenyei Kör elnöke, br. Feilitzsch Berthold fõispán, a színészet pártolása érdekében lelkes felhívást bocsátott ki, s ugyancsak tûzzel agitál a színészet érdeke mellett a helyi sajtó is. Úgy látszik, hogy Komjáthy[t] botrányos szerencséje Nyíregyházán sem fogja cserben hagyni. A Nyírvidék A Gyurkovics leányok elõadásáról hoz entuziazmussal írott kritikát. Túl akaratában persze még a bírálatról is elfeledkezik. Így történik meg aztán, hogy a három legjobb szereplõrõl: T. Halmy Margitról, Tanayról és Rubosról csak pár közönséges dicsérõ szót mond, míg el ragadtatva ír Komjáthyról és Szabó Irmáról, kinek Micije - általános nézet szerint - leggyengébb alakításai közé tartozik. Szóval a nyíregyházi sajtó dicséretei némileg feledtetik a mi színészeinkkel a debreceni õszinte kritikát.

Tegnap este a Gésák került színre, csütörtökön pedig Thury Zoltán hatalmas színmûve: a Katonák fog színre kerülni. Az eddigi elõadások telt ház mellett folytak.

Debreczen 1899. május 15.




Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by EuloTech SRL - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License