Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Ioannes Paulus PP. II
Catechesi Tradendae

IntraText CT - Text

  • IVADAS
    • 1
Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

ĮVADAS

 

Paskutinis Kristaus įsakymas

1. Bažnyčia katechezę visuomet laikė viena pagrindinių savo pareigų, nes, prieš grįždamas pas Tėvą, prisikėlęs Viešpats davė apaštalams paskutinį įsakymą: padaryti Jo mokiniais visų tautų žmones ir mokyti juos laikytis visko, tik Jis buvo jiems įsakęs1. Taigi Jis pavedė jiems misiją ir suteikė galią skelbti tai, patys apie gyvenimo Žodį buvo girdėję, savo akimis regėję, patyrę, savo rankomis lietę2. Drauge Jis pavedė jiems misiją ir suteikė galią autoritetingai aiškinti viską, ko Jis buvo juos mokęs: tai yra Jo žodžius, veiksmus, ženklus, įsakymus. Ir davė jiems Šventąją Dvasią šiai misijai atlikti.

Jau labai anksti katecheze pradėta vadinti Bažnyčios pastangas rasti sau mokinių, padėti žmonėms įtikėti, kad Jėzus yra Dievo Sūnus, idant įtikėję vardan Jo turėtų gyvenimą3, auklėti juos bei mokyti to gyvenimo ir taip ugdyti Kristaus Kūną. Bažnyčia niekada nesiliovė visomis savo jėgomis to tikslo siekusi.
 




1 Plg. Mt 28,19-20.


2 Plg. 1 Jn 1,1.


3 Plg. Jn 20,31.





Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by EuloTech SRL - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License