Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Ioannes Paulus PP. II
Christifideles Laici

IntraText CT - Text

Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

Vyrų ir moterų bendrabūvis ir bendradarbiavimas

52Sinodo auloje netrūko balsų, būgštaujančių, kad sutelkus per daug dėmesio į moters būvį ir vaidmenį, galima neleistinai užmiršti klausimus, susijusius su vyro asmeniu. tikrųjų daugelyje Bažnyčios gyvenimo sričių visiškai arba dalies stinga vyrų dalyvavimo; jie atsisako jiems būdingos bažnytinės atsakomybės ir užkrauna moterims. Tai ir dalyvavimas bažnyčioje atliekamoje liturginėje maldoje, ir auklėjimas, pirmiausia savo ir kitų vaikų katekizacija, dalyvavimas religiniuose ir kultūriniuose susitikimuose, bendradarbiavimas su karitatyvinėmis ir misijų iniciatyvomis.

Tad ryškėja skubus sielovadinis poreikis koordinuoti vyrų ir moterų dalyvavimą, kad pasauliečiai išganingoje Bažnyčios misijoje dalyvautų pilniau, harmoningiau ir turtingiau.

Vyrų ir moterų bendro dalyvavimo ir bendradarbiavimo reikalavimas paaiškinamas ne tik poreikiu Bažnyčios sielovados veiklai suteikti didesnę reikšmę ir sėkmę, juo labiau ne paprasta sociologine žmonių bendrabūvio, natūraliai apimančio tiek vyrą, tiek moterį, prielaida. Pagrindinis motyvas greičiau būtų pirmapradis planas Kūrėjo, “nuo pradžiospanorėjusio, kad žmogus būtųdviejų vienybėir kad vyras ir moteris sudarytų pirmą asmenų bendruomenę, kurios auga visos kitos bendruomenės ir kuri yraženklastarpasmenės meilės komunijos, sudarančios vieno Triasmenio Dievo slėpiningą vidinį gyvenimą.

Kaip tik todėl paprasčiausias ir labiausiai paplitęs, o drauge pagrindinis būdas garantuoti vyrų ir moterų harmoningą dalyvavimą Bažnyčios gyvenime ir misijoje - tai krikščioniškos santuokos ir šeimos užduočių ir pareigų vykdymas; santuokoje ir šeimoje reiškiasi ir perteikiamos įvairios meilės ir gyvybės formos: santuokinė, tėviška, motiniška, sūniška ir broliška. ParaginimeFamiliaris consortioskaitome: “Kadangi krikščionių šeima yra bendruomenė, kurios ryšius atnaujino Kristus, tikėjimas ir sakramentai, jos dalyvavimas Bažnyčios misijoje turi vykti bendruomeniniu būdu: sutuoktiniai kaip pora, tėvai ir vaikai kaip šeima turi bendrai išgyventi savo tarnavimą Bažnyčiai ir pasauliui. [...] Krikščionių šeima kuria Dievo karalystę istorijoje per pačią kasdienę tikrovę, apibrėžiamą ir sąlygojamą jos gyvenimo sąlygų: tad per santuokos ir šeimos meilę, patiriamą kaip ypatingą vertybių lobį ir totalumo, išskirtinumo, ištikimumo bei vaisingumo reikalavimus, reiškiasi ir įgyvendinamas krikščionių šeimos dalyvavimas Kristaus ir jo Bažnyčios pranašiškojoje, kunigiškojoje ir karališkojoje misijoje195.

Sinodo Tėvai šiame kontekste priminė, kokią reikšmę Bažnyčioje ir visuomenėje turi turėti santuokos sakramentas, kad galėtų apšviesti ir įkvėpti visus vyro ir moters santykius. Todėl jie pabrėžėskubią būtinybę kiekvienam krikščioniui išgyventi ir skelbti vilties žinią, glūdinčią ryšyje tarp vyro ir moters. Santuokos sakramentas, ryšį pašventinantis santuokos pavidalu ir parodantis kaip Kristaus ryšio su savo Bažnyčia ženklą, duoda Bažnyčios gyvenimui labai reikšmingą pamokymą; tas pamokymas Bažnyčiai tarpininkaujant turi pasiekti šiuolaikinį pasaulį, ir visi santykiai tarp vyro ir moters turi semtis jo įkvėpimo. O Bažnyčia tais lobiais turi naudotis vis geriau196. Sinodo Tėvai visai teisingai pareiškė, kadreikia grąžinti deramą pagarbą tiek mergystei, tiek motinystei197, dar kartą pabrėždami reikalą gyvojoje Bažnyčios komunijoje plėtoti nuolat ugdančius įvairius vienas kitą papildančius pašaukimus.
 




195 Jonas Paulius II. Apaštališkasis paraginimasFamiliaris consortio”, 50 // AAS 74 (1982), 141-142.


196 Propositio 46.


197 Propositio 47.





Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

IntraText® (V89) Copyright 1996-2007 EuloTech SRL