Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library |
Ioannes Paulus PP. II Christifideles Laici IntraText CT - Text |
II SKYRIUS
VIENO VYNMEDŽIO ŠAKELĖS
Katalikų pasauliečių dalyvavimas Bažnyčioje-Komunijoje
BAŽNYČIOS-KOMUNIJOS SLĖPINYS
18. Dar kartą paklausykime, ką sako Jėzus: “Aš esu tikrasis vynmedis, o mano Tėvas - vynininkas. [...] Pasilikite manyje, tai ir aš jumyse pasiliksiu” (Jn 15, 1. 4).
Šie paprasti žodžiai mums atskleidžia slėpiningą komuniją, jungiančią Viešpatį Jėzų ir jo mokinius, Kristų ir krikštytuosius. Tai gyva ir gaivinanti komunija, dėl kurios krikščionys nebepriklauso sau, bet yra Kristaus nuosavybė, kaip į vynmedį įskiepytos šakelės.
Krikščionių komunijos su Jėzumi pavyzdys, šaltinis ir tikslas - Sūnaus komunija su Tėvu Šventosios Dvasios dovanoje. Sujungti su Sūnumi Šventosios Dvasios meilėje, krikščionys drauge sujungti ir su Tėvu.
Jėzus tęsia: “Aš esu vynmedis, o jūs šakelės” (Jn 15, 5). Iš krikščionių komunijos su Kristumi kyla krikščionių tarpusavio komunija, nes jie visi yra vieno Vynmedžio, paties Kristaus atžalos. Šią brolišką komuniją Viešpats Jėzus nurodo kaip nuostabų atspindį ir slėpiningą dalyvavimą vidiniame Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasios meilės gyvenime. Tos komunijos jis prašo ir savo maldoje: “Tegul visi bus viena! Kaip tu, Tėve, manyje ir aš tavyje, tegul ir jie bus viena mumyse, kad pasaulis įtikėtų, jog tu esi mane siuntęs” (Jn 17, 21).
Būtent ši komunija yra pats Bažnyčios slėpinys. Tai primena Vatikano II Susirinkimas, cituodamas garsius šv. Kiprijono žodžius: “Visa Bažnyčia stovi prieš mus, kaip 'Tėvo ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios vienybe suvienyta tauta’ ” 52. Bažnyčios-Komunijos slėpinį primena Pauliaus sveikinimo žodžiai, kuriuos dažnai girdime šv. Mišių pradžioje iš kunigo lūpų: “Viešpaties Jėzaus Kristaus malonė, Dievo meilė ir Šventosios Dvasios bendrystė tebūna su jumis visais!” (2 Kor 13, 13).
Ankstesniame skyriuje
stengėmės apibrėžti pasauliečio “pavidalą” jo
kilnumo atžvilgiu. Dabar mums reikia susimąstyti apie jo misiją
ir atsakomybę Bažnyčioje ir pasaulyje. Tačiau šias sąvokas
deramai suprasti įmanoma tik atsižvelgiant į
Bažnyčios-Komunijos tikrovę.