Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Vatikano II dokumentai

IntraText CT - Text

  • DEKRETAS DEL PASAULIECIU APAŠTALAVIMO APOSTOLICAM ACTUOSITATEM 1965 lapkricio 18
    • PRATARME
Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

DEKRETAS DĖL PASAULIEČIŲ APAŠTALAVIMO APOSTOLICAM ACTUOSITATEM

1965 lapkričio 18

PRATARMĖ

1. Apaštališkąjį veiklumą norintis pagyvinti Dievo tautoje1 Šventasis Sinodas susirūpinęs kreipiasi į krikščionis pasauliečius, kuriems būdingas ir reikalingas pareigas Bažnyčios misijoje jis jau yra minėjęs kitose vietose2. Bažnyčia niekada neturi stokoti pasauliečių apaštalavimo, kylančio paties krikščioniškojo pašaukimo. Jau Šventasis Raštas aiškiai parodo, kokia savaiminga ir vaisinga buvo šios rūšies veikla ankstyvojoje Bažnyčioje (plg. Apd 11, 1921; 18, 26; Rom 16, 116; Fil 4, 3).

Mūsų laikais reikalingas ne mažesnis pasauliečių uolumas, tai yra šiandienėmis sąlygomis reikia žymiai veiksmingesnio ir platesnio apaštalavimo. Nuolat didėjantis žmonių skaičius, mokslo ir technikos pažanga, didesni žmonių poreikiai ne tik nepaprastai išplėtė daugiausia vien pasauliečiams atvirą apaštalavimo sritį, bet ir iškėlė naujų problemų, reikalaujančių visokeriopo pasauliečių rūpinimosi ir pastangų. apaštalavimas tampa juo svarbesnis, ypač padidėjus, kaip ir turėjo būti, daugelio žmogiškojo gyvenimo sričių savarankiškumui, kai kada lydimam tam tikro nutolimo nuo dorovės bei religijos, kuris labai grėsmingas krikščioniškajam gyvenimui. Be to, daugelyje šalių, kuriose kunigų labai maža arba, kaip kartais atsitinka, atimama pareigoms vykdyti būtina laisvė, be pasauliečių veiklos Bažnyčia kažin ar galėtų egzistuoti ir veikti.

Tokią įvairiapusę ir neatidėliotiną būtinybę savo veikimu akivaizdžiai paliudija Šventoji Dvasia, šiandien vis labiau diegdama pasauliečiams atsakomybės suvokimą ir visur skatindama tarnauti Kristui ir Bažnyčiai3.

Šiuo Dekretu Susirinkimas siekia nušviesti pasauliečių apaštalavimo prigimtį, galimybes bei įvairovę, paskelbti pagrindinius jo principus ir pateikti pastoracinių nurodymų, kaip sėkmingiau vykdyti. Viso to tebūnie laikomasi peržiūrint pasauliečių apaštalavimą nusakančias bažnytinės teisės nuostatas.

 




1 Plg. Jonas XXIII. Apašt. konst. Humanae salutis (1961 gruodžio 25): AAS 54 (1962), p. 710.


2 Plg. Vatikano II Susirinkimas. Dogm. konst. apie Bažnyčią, 33 tt. – Taip pat plg. Tas pats. Konst. apie šventąją liturgiją, 2640. – Tas pats. Dekr. dėl visuomenės komunikavimo priemonių. – Tas pats. Dekr. dėl ekumenizmo. – Tas pats. Dekr. dėl vyskupų pastoracinių pareigų Bažnyčioje, 16, 17, 18. – Tas pats. Krikščioniškojo auklėjimo deklaracija, 3, 5, 7.


3 Plg. Pijus XII. Kalba kardinolams (1946 vasario 18): AAS 38 (1946), p. 101102. – Tas pats. Pamokslas Katalikų darbininkų jaunimui (1957 rugpjūčio 25): AAS 49 (1957), p. 843.





Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

Best viewed with any browser at 800x600 or 768x1024 on Tablet PC
IntraText® (V89) - Some rights reserved by EuloTech SRL - 1996-2007. Content in this page is licensed under a Creative Commons License