Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library |
Plinio Corrêa de Oliveira Rewolucja i Kontrrewolucja IntraText CT - Text |
Ponieważ badamy siły napędowe Rewolucji musimy powiedzieć coś o jej agentach.
Nie wierzymy, że zwyczajny dynamizm namiętności i błędów człowieka mógłby skoordynować tak rozmaite środki dla osiągnięcia jednego celu, a mianowicie zwycięstwa Rewolucji.
Wytworzenie procesu tak spójnego i ciągłego, jakim jest Rewolucja, wśród tysięcy zmiennych kolei losu w ciągu wieków wypełnionych niespodziankami wszelkiego rodzaju wydaje się nam niemożliwe bez działania kolejnych pokoleń niezwykle inteligentnych i potężnych konspiratorów. Myślenie, że Rewolucja mogłaby osiągnąć swój obecny stan przy nieobecności takich konspiratorów, jest podobne do przekonania, że setki liter wyrzuconych przez okno mogłoby się spontanicznie ułożyć na ziemi w jakikolwiek utwór literacki, na przykład, „Odę do szatana” Carducciego.
Dzisiaj nadal siłami napędowymi Rewolucji manipulują najbardziej inteligentni agenci, którzy używają ich jako środków do realizowania procesu rewolucyjnego.
Mówiąc ogólnie, można zaklasyfikować jako agentów Rewolucji wszystkie sekty — jakiejkolwiek natury — przez nią zrodzone, od jej zarania do naszych dni, w celu rozsiewania jej myśli i zawiązywania jej intryg. Jednak główną sektą, wokół której wszystkie są zorganizowane jako pomocnicze — czasami świadomie innym razem nie — jest masoneria, jak wyraźnie wynika z papieskich dokumentów, szczególnie z encykliki Humanum Genus Leona XIII z 20 kwietnia 1884 r.
Sukces tych konspiratorów, a w szczególności masonerii, wynika nie tylko z ich nie podlegającej dyskusji zdolności do organizowania się i konspirowania, lecz również z ich jasnego zrozumienia głębokiej istoty Rewolucji i sposobu wykorzystania naturalnych praw — mianowicie praw rządzących polityką, socjologią, psychologią, sztuką, ekonomią itd. — aby posuwać naprzód realizację swoich planów.
W tym znaczeniu agenci chaosu i siewcy zamętu działają jak uczony, który zamiast polegać tylko na sobie, bada i wykorzystuje siły natury tysiące razy silniejsze niż on.
To właśnie nie tylko wyjaśnia w dużym stopniu sukces Rewolucji, ale stanowi również ważną wskazówkę dla żołnierzy Kontrrewolucji.