Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library
Plinio Corrêa de Oliveira
Rewolucja i Kontrrewolucja

IntraText CT - Text

Previous - Next

Click here to hide the links to concordance

Rozdział II Apogeum i kryzys Trzeciej Rewolucji

1. Apogeum III Rewolucji

Jak widzieliśmy, 73 trzy wielkie rewolucje stanowiły główne etapy procesu stopniowego niszczenia Kościoła i cywilizacji chrześcijańskiej: w XVI w. humanizm, renesans i protestantyzm (I Rewolucja); w XVIII w. Rewolucja Francuska (II Rewolucja); i w drugiej dekadzie tego wieku, komunizm (III Rewolucja).

Te trzy rewolucje mogą być jedynie zrozumiane jako części jednej wielkiej całości, tj. Rewolucji.

Skoro Rewolucja jest procesem, to jest oczywiste, że od 1917 r. do czasów obecnych74 III Rewolucja kontynuuje swój marsz. A w tej chwili znajduje się w prawdziwym apogeum.

 

KOMENTARZ Z ROKU 1992

 

Kryzys III Rewolucji: nieunikniony owoc marksistowskich utopii

 

Międzynarodowy wymiar apogeum III Rewolucji był już powszechnie znany, jak niniejszy tekst nieco dalej zauważa. Wraz z upływem czasu, ogólny zarys tego apogeum może być przedstawiony jeszcze szerzej, czy to dzięki terytorialnemu rozszerzeniu i liczbie ludności krajów całkowicie podporządkowanych reżimom komunistycznym, czy dzięki niesamowitym rozmiarom czerwonej machiny propagandy międzynarodowej i znaczeniu partii komunistycznych w świecie zachodnim, czy też dzięki przenikaniu komunistycznych tendencji do kultur tych krajów.

Te czynnikiwzmocnione globalną paniką wobec atomowego zagrożenia, które sowiecka agresywność narzucała wszystkim kontynentomprowadziły do polityki prawie powszechnej uległości i kapitulacji wobec Moskwy: Ostpolitik Niemiec i Watykanu, gwałtowny podmuch bezwarunkowego pacyfizmu rozbrojeniowego, mnożenie się politycznych sloganów i sformułowań, które przygotowywały liczne grupy burżuazji, nadal niekomunistycznej, do uznania triumfu komunizmu za fakt mający się urzeczywistnić w niedalekiej przyszłości.

Czyż nie żyliśmy wszyscy pod psychologiczną presją lewicowego optymizmu, który był enigmatyczny jak sfinks dla opieszałych centrystów i groźny jak lewiatan dla tych, co podobnie jak TFP i zwolennicyRewolucji i Kontrrewolucjiw wielu krajach wyraźnie dostrzegaliapokalipsę”, do której to wszystko prowadziło?

Jakże nieliczni byli ci, co dostrzegali, że ten lewiatan nosił w sobie stale pogarszający się kryzys, którego nie mógł przezwyciężyć, ponieważ był to nieunikniony owoc marksistowskich utopii!

Wydaje się, że ten narastający kryzys doprowadził obecnie do rozpadu lewiatana. Ale jak zobaczymy dalej, ta dezintegracja wytworzyła na całym świecie jeszcze bardziej śmiercionośny klimat.

 

Kiedy weźmiemy pod uwagę terytoria i ludność podległe komunistycznemu reżimowi, to zobaczymy, że III Rewolucja panuje nad światowym imperium bez precedensu w historii. To imperium jest ciągłą przyczyną niepokoju i rozłamu wśród największych narodów niekomunistycznych. Ponadto przywódcy III Rewolucji trzymają w rękach sznurki, które poruszają w całym niekomunistycznym świecie partie otwarcie komunistyczne i olbrzymią sieć kryptokomunistów, parakomunistów i pożytecznych idiotów infiltrujących nie tylko partie niejawnie komunistyczne, socjalistyczne i inne, ale również kościoły, 75 związki zawodowe, stowarzyszenia kulturalne, banki, prasę, telewizję, radio, kinematografię itp. I jakby nie było tego dość, III Rewolucja manipuluje ze straszliwą skutecznościąjak później wyjaśnimytaktyką podboju psychologicznego. Za pomocą tej taktyki komunizmowi udaje się zepchnąć ogromną część zachodniej niekomunistycznej opinii publicznej do stanu ogłupiałego odrętwienia. Taka taktyka pozwala III Rewolucji oczekiwać na tym polu nawet znaczniejszych sukcesów, które zbijają z tropu obserwatorów analizujących wydarzenia z zewnątrz III Rewolucji.

Inercjao ile nie otwarta i szeroka współpracatak wielu rządówdemokratycznychi przebiegłych prywatnych potęg gospodarczych Zachodu wobec tak potężnego komunizmu rysuje straszliwą globalną panoramę, przed którą stoi dzisiejszy świat.

W tych warunkach, jeżeli proces rewolucyjny przebiegałby jak dotąd, to po ludzku rzecz biorąc, jest nie do uniknięcia, aby powszechny triumf III Rewolucji ostatecznie ogarnął cały świat. Jak szybko? Wielu by się przeraziło, gdybyśmy jako hipotezę zasugerowali dwadzieścia lat. Okres ten wydawałby się im zaskakująco krótki. W rzeczywistości kto może zagwarantować, że taki finał nie nastąpi za dziesięć, pięć, albo mniej lat?

Ewentualna bliskość tej wielkiej hekatomby jest niewątpliwie jednym ze znaków, które wskazują na większą zmianę w koniunkturze światowej, kiedy porównamy horyzonty z 1959 i 1976 roku.




73 Por. Część I, rozdz. 3.3.5.A-D.



74 Czyli do roku 1976 [Wyd.].



75 Mówimy tu o infiltracji komunizmu w poszczególnych kościołach. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że ta infiltracja stanowi najwyższe niebezpieczeństwo dla świata, zwłaszcza jeżeli ma to miejsce w Świętym Apostolskim Kościele RzymskoKatolickim. Nie jest to bowiemjeden z kościołów”. Jest to jedyny żywy i prawdziwy Kościół Boga żywego i prawdziwego, jedyna Mistyczna Oblubienica Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W odniesieniu do innych kościołów nie jest On najpiękniejszym i najjaśniejszym diamentem wśród mniejszych i mniej błyszczących. Kościół Katolicki jest jedynym prawdziwym diamentem w porównaniu z innymi podobnymi kamieniami zrobionymi ze szkła.






Previous - Next

Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library

IntraText® (V89) Copyright 1996-2007 EuloTech SRL