Table of Contents | Words: Alphabetical - Frequency - Inverse - Length - Statistics | Help | IntraText Library |
Plinio Corrêa de Oliveira Rewolucja i Kontrrewolucja IntraText CT - Text |
Czy skuteczność „Rewolucji i Kontrrewolucji” została usunięta przez te liczne przemiany? Przeciwnie.
W roku 1968, organizacje TFP istniejące wtedy w Ameryce Południowej zainspirowane II Częścią tej pracy („Kontrrewolucja”) zorganizowały akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do Pawła VI, prosząc o podjęcie sankcji przeciw lewicowej infiltracji wśród katolickiego kleru i laikatu Ameryki Południowej.
W całości petycja została podpisana w ciągu 58 dni przez 2.060.368 ludzi z Brazylii, Argentyny, Chile i Urugwaju. O ile nam wiadomo, jest to jedyna masowa petycja — w jakiejkolwiek sprawie — podpisana przez synów czterech południowoamerykańskich narodów. I jest to chyba największa petycja w historii tych czterech krajów. 88
Odpowiedzią Pawła VI było nie tylko milczenie i bezczynność. Była to — przykro o tym mówić — seria działań, których skutek trwa aż do dziś, albowiem działania te dostarczają prestiżu i stwarzają udogodnienia dla działalności promotorów lewicy katolickiej.
W obliczu tego narastającego zalewu infiltracji komunistycznej w Kościele Katolickim, TFP i podobne organizacje nie zniechęciły się. W roku 1974 każda z nich opublikowała deklarację89 wyrażając swój brak zgody na Ostpolitik Watykanu i postanowienie, aby otwarcie jej się sprzeciwić. 90
Jeden z fragmentów deklaracji, odnośnie do Pawła VI, wyraża ducha tego dokumentu:
Na kolanach, spoglądając z czcią na osobę Jego Świątobliwości Papieża Pawła VI, wyrażamy jemu całą naszą wierność. W tym synowskim wystąpieniu mówimy do Pasterza Pasterzy: „Twoja jest nasza dusza, Twoje jest nasze życie. Rozkazuj nam według Twej woli. Ale nie wymagaj od nas, abyśmy skrzyżowali ramiona wobec atakującego czerwonego wilka. Temu sprzeciwia się nasze sumienie.”
Nie poprzestając na tych wysiłkach TFP i inne bratnie organizacje rozpowszechniły w swoich krajach w roku 1976 dziewięć wydań bestselleru Chilijskiego TFP, „Kościół milczenia w Chile: TFP ujawnia całą prawdę.” 91
W prawie wszystkich tych krajach stosowne wydania zawierały wstępy opisujące liczne i uderzające wydarzenia krajowe analogiczne do tego, co wydarzyło się w Chile.
Przyjęcie, z jakim spotkał się ten wielki wysiłek propagandowy, można określić mianem zwycięstwa: wydano w Ameryce Południowej 56.000 egzemplarzy, gdzie w najludniejszych krajach całkowity nakład tego typu książek, gdy odnosi sukces, wynosi zwykle 5.000 egzemplarzy.
W Hiszpanii ponad 1.000 księży diecezjalnych i zakonnych z wszystkich stron kraju podpisało imponującą petycję wyrażającą zdecydowane poparcie dla Sociedad Cultural Covadonga92 za odważny wstęp do hiszpańskiego wydania tej książki.